Skip to the content
Anira Wojan, Fundacja Kossakowskiego, Polonico

Anira Wojan – wieloletnia Prezes Fundacji Kossakowskiego, ekspertka mediów elektronicznych, w przeszłości m.in. szef  kreatywny Telewizji Polsat, wiceprezes Polskiego Radia, dyrektor generalny pierwszej polskojęzycznej telewizji na Litwie FMT TV. Scenarzystka i producentka filmowa.  

Jej motto brzmi Pan Bóg jest najlepszym scenarzystą.

CEO POLONICO OTT

Agnieszka Migalska - dziennikarka, reporterka i wydawca programów telewizyjnych małego i dużego formatu z wieloletnim doświadczeniem pracy w TVP Polonia.

Tamara Allina i Sebastian Smoliński, Polonico

Devonne Jade-Spławińska - historyczka sztuki oraz konsultantka kreatywna projektów audio-wizulanych. Zastępca redaktora naczelnego jedynego polskojęzycznego portalu o popkulturze koreańskiej - 7POP.PL.

SZEFOWA MARKETINGU POLONICO TV

Jerzy Jednorowski - producent i dystrybutor kultowych produkcji filmowych (Pulp Fiction, Titanic, Pianista, Quo VAdis), CEO Buena Vista, Columbia Pictures, Twenty Century Fox i Buena Vista

SZEF VOD CINE POLONICO

Andrzej Brzoza, Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych, Polonico

Janusz Sulisz - redaktor naczelny najważniejszego polskiego magazynu dla znawców tematyki telewizji cyfrowej, w tym m.in. telewizji satelitarnej i telewizji naziemnej DVB-T jest publikowany przez  firmę Hollex Sat Systems z Krakowa. 

Andrzej Brzoza, Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych, Polonico

Andrzej Brzoza - dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Autor reportaży i dokumentów, producent tv z dorobkiem reżyserskim i operatorskim (w kinematografii m.in. współpracownik Janusza Nasfetera w fabule i Janusza Chodnikiewicza w dokumencie).

Wiedzę o świecie i jego przeszłości w dużym stopniu kształtuje dziś tradycja pielęgnowana przez pasjonatów, magia kina oraz groźny potok informacji telewizyjnych i internetowych. Swymi dziełami, uczestnicy i laureaci MFFHiW ułatwiają zachowanie własnej orientacji we współczesnym labiryncie trudnych azymutów.

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW HISTORYCZNYCH I WOJSKOWYCH na POLONICO TV

Andrzej Brzoza, Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych, Polonico

Ewa Żyźniewska  - dokumentalistka i działaczka polonijna i Ewa Stasinowska- publicystka, związana z Klubami Gazety Polskiej

komentują obyczajowe, społeczne i kulturowe oblicze Europy. Projekt realizowany przez Fundację  Polose Media - Polskie Media w Holandii

Szczególną misją Fundacji jest ochrona języka polskiego w Holandii, szczególnie w odniesieniu do dzieci i młodzieży.

www.poolsemedia.com

 

Tamara Allina i Sebastian Smoliński, Polonico

Tamara Allina, dokumentalistka  stawiająca pewne kroki w fabule i Sebastian Smoliński  – krytyk filmowy znany m.in z  Filmwebu i "Tygodnika Powszechnego",  to młode pokolenie filmowców i filmoznawców, które zaprasza do krainy X Muzy z perspektywy odkrywców filmowego tygla polskiej kinematografii.

TYGIEL FILMOWY na POLONICO TV